Na pewno zastanawiałaś/eś się kto produkuje rowery KTM ? Oto krótka historia firmy

W 1934 roku, 25-letni Hans Trunkenpolz otwiera mały sklep i zaczyna sprzedawać motocykle DKW. Ponieważ popyt na remonty zaczął spadać, rozpoczyna budowę lekkich motocykli. Przedsięwzięcie zostaje później wsparte przez Ernst-a Kronreif. Współpraca ta jest ściśle związana z nazwą firmy KTM: K i T – pierwsze litery nazwiska i M od Mattighofen, siedziba firmy.

W 1964, powstaje pierwszy rower KTM, są to narodziny dzisiejszej KTM Fahrrad GmbH, znanej na całym świecie jako KTM Bike Industries.

Począwszy od pierwszego wyprodukowanego roweru, w roku 1964 do dnia dzisiejszego, wszystkie rowery dumie oznaczone są etykietą „Made in Austria” . Etykieta ta nie tylko wskazuje lokalizację firmy oraz fabryki, ale także pokazuje jakość, profesjonalne wykonanie oraz najnowsze technologie austriackiego produktu.

W 1989 KTM wyprodukował milionowy rower, a dziś produkuje około 200 tysięcy rowerów rocznie.

Począwszy od 2015 roku, ponad 300 pracowników pracuje w biurach i fabryce w Mattighofen, małej miejscowości w Górnej Austrii między Salzburgiem i Braunau.

W 2006 roku , Marceli – sklep rowerowy, został autoryzowanym sklepem oraz serwisem firmy KTM świadczącym usługi nie tylko na terenie Warszawy i Mazowsza lecz także na terenie całej Polski. Dodatkowo w sklepach stacjonarnych oraz w sklepie internetowym dostępne są akcesoria rowerowe KTM, ubrania rowerowe KTM oraz rowery KTM.

Źródło : https://www.youtube.com/user/KTMbicycles